Tweeter buttonFacebook button

Minnie Mouse – Ikona Stylu

Miałyśmy niedawno okazję uczestniczyć w sentymentalnym projekcie The Walt Disney Company o kryptonimie „Minnie – Ikona stylu”.
Jest to autorska kampania polskiego zespołu Disney Company, stworzona na cześć Myszki Minnie – jednej z czołowych postaci założyciela firmy. Projekt ma na celu reinterpretację wizerunku Minnie, którym
mogą inspirować się współczesne kobiety. Jest skierowany do miłośniczek mody, które znużone schematami wolą eksperymentować w poszukiwaniu własnego wizerunku.

W ramach projektu zaproszono do współpracy pięciu rodzimych projektantów mody, którzy zainspirowani kultową postacią, stworzyli kolekcje z wykorzystaniem jej ulubionych cech – zarówno wyrazistej kreski Disneya, jak i filmowego emploi bohaterki. Joanna Misztela, Asia Wysoczyńska, Aga Prus, Kuba Żeligowski oraz kolektyw CADO zaprojektowali i zrealizowali unikatową linię odzieży, obuwia oraz akcesoriów. Wspólnie wypracowany koncept w stylu high – fashion ma
na celu zwrócić uwagę miłośniczek mody na to, jak czerpać z ulubionych motywów popkultury.
Pierwszy pokaz kolekcji odbył się 18 marca w warszawskim Showroomie Minnie, gdzie w kameralnej atmosferze kreacje podziwiały gwiazdy, styliści i reprezentanci mediów – tradycyjnych oraz społecznościowych. Polski projekt nie jest pierwszym, realizowanym przez firmę The Walt Disney Company, przedsięwzięciem promującym Minnie w świecie mody. Przełomowym dla postaci wydarzeniem była sygnowana najlepszymi nazwiskami ze świata designu,
głośna kolekcja „Minnie Mouse Must Haves”, zaprezentowana podczas zeszłorocznego London Fashion Week. Kolekcje zostały sprzedane na stronie aukcyjnej eBay, a dochody z ich sprzedaży przeznaczono na rzecz Fundacji BFC/Bazaar Fashion Arts.

Dla Disneya zaprojektowałyśmy torebkę damską, która  nawiązuje bezpośrednio do formy, proporcji i kształtu głowy Minnie Mouse. Pośrednio zainspirował nas także charakter głównej bohaterki – jej swoboda, naturalność, poczuciem humoru i figlarność. Postanowiłyśmy więc potraktować temat z lekkim ‘przymrużeniem oka’ próbując całości nadać filuterny, kobiecy i bezpretensjonalny ton. Dlatego stworzyłyśmy torebkę która jest zabawna oraz daje możliwości swobodnej zmiany jej wyglądu. Torba jest duża, przerysowana, pojemna a jej swoiste dopełnienie humorystyczne prócz mysich uszu, stanowi duża kokarda w ponadczasowy motyw polka dot towarzysząca Myszce Minnie zawsze i wszędzie. Kokarda jest elementem ruchomych – doczepianym lub dowiązywanym bezpośrednio przez Użytkowniczkę. Wedle potrzeb może się ona zamienić w apaszkę lub efektowną opaskę na głowę. Właścicielka może także przyczepić do torebki swoją ulubioną chustę lub brelok, bawić się jej wyglądem. Podszewka torebki pokryta jest także znamiennym motywem kropek (użyłyśmy dla niej dokładnie takiej samej tkaniny z jakiej uszyta jest apaszka – kokarda).
Sama torebka wykonana jest z włoskiej skóry naturalnej (recycled leather) w ponadczasowym czarnym kolorze. W środku posiada dodatkowe, funkcjonalne kieszonki na telefon i dokumenty. Zapinana jest na srebrny zamek błyskawiczny a optymalna długość uszu pozwala na wygodne noszenie jej w ręku jak również na ramieniu.

MINNIE MOUSE INSPIRED – BY CADO ACCESSORIES

MINNIE MOUSE INSPIRED - BY CADO ACCESSORIES
MINNIE MOUSE INSPIRED – BY CADO ACCESSORIES

Wykonałyśmy również zestaw 5-iu breloków zainspirowany  charakterystycznym kształtem głowy Myszki Minnie i jej nieodłączną, kokieteryjną kokardą, którą ona sama bardzo często zmienia.
Projektując nie uciekałyśmy od dosłowności form oraz zachowań i cech charakteru Minervy Mouse – jej filuterność, bezpretensjonalność, swoboda bycia, kobiecość, zmienność, poczucie humoru to atrybuty typowej flapper girl, na którą stylizowano tą postać. Na tych elementach się skupiłyśmy. Dlatego breloków jest pięć a nie jeden. Każdy w innym kolorze, od figlarnego pudrowego różu, po neutralny brąz. Również ich wielkość jest zaskakująca. Nie stanowią drobnych dodatków, są przerysowane, dość duże i rzucające się w oczy.
Punktem wyjściowym były dla nas typowe dla postaci Disney’a okrągi oraz ich specyficzne połączenia i proporcje.
Każdy z wielokolorowych breloków wykonany jest z włoskiej skóry naturalnej (recycled leather) oraz jedwabiu i jego mieszanek, koniecznie z motywem znamiennych dla kokardy Minnie kropek. Podstawowym modułem tworzącym brelok są okrągłe, skórzane poduszeczki osadzone na kontrastowym pasku zakończonym karabińczykiem. Każdy z nich można komponować z torebką Minnie Mouse, przyczepiając w miejsce jedwabnej apaszki lub potraktować jako osobny element użytkowy – brelok do kluczy, innych torebek, akcesoriów lub wedle uznania i potrzeb Właściciela.

PENDANT - MINNIE MOUSE INSPIRED - BY CADO ACCESSORIES

PENDANT – MINNIE MOUSE INSPIRED – BY CADO ACCESSORIES

Comments are closed.


All content © Copyright 2019 by Cado.pl.
Subscribe to RSS Feed – Posts or just Comments

Powered by WordPress
Designed by Graph Paper Press