Tweeter buttonFacebook button

Łódź DESIGN FESTIVAL 2011

Zapraszamy na oficjalne otwarcie Łódź Design Festival, które odbędzie się 20 października o godzinie 18.30 w Centrum Festiwalowym przy ul. Targowej 35. Wydarzeniu towarzyszyć będzie REMADE MARKET gdzie my również będziemy z naszymi Zamotkami®, Tubami, Kominami i Multi::casami.

29 październik 2011 godz. 11.00 – 20.00 miejsce: Centrum Festiwalowe
Serdecznie zapraszamy…

Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się między 20 a 30 października pod hasłem Zmiana! Wybór takiej myśli przewodniej ma zwrócić uwagę na dokonujące się zmiany w myśleniu o projektowaniu. W szerokiej perspektywie temat główny akcentuje zmieniające się społeczne potrzeby, a razem z nimi oczekiwania w stosunku do designu, więc i do projektantów. Przed designerami stają nowe wyzwania: projektować i produkować mniej lecz mądrzej, lokalnie zamiast globalnie, ponadczasowo zamiast trendy.

W programie głównym Festiwalu zaprezentowane zostaną dwie wystawy: “Przekierowanie” i “NeoFarm”. Kuratorzy, Centrum Architektury i BCXSY, stawiają w swoich projektach tezy i zadają pytania – na niektóre udzielają odpowiedzi, innych musimy poszukać razem z nimi. Podczas imprezy nie zabraknie również stałych, sprawdzonych w poprzednich latach wydarzeń: przeglądu międzynarodowych szkół projektowych, konkursu make me!, przeglądu portfolio, tematycznych bloków wykładowych, pokazów filmowych i dyskusji.

Co nowego w tegorocznej edycji?

Nowe miejsce – festiwal po raz pierwszy odbędzie się poza siedzibą organizatora, czyli Łódź Art Center. Niezwykłe przestrzenie dawnych fabryk włókienniczych Scheiblera od tego roku zostają poddane procesowi rewitalizacji. Nową lokalizacją dla Łódź Design 2011 będzie dawna tkalnia, wybudowana w latach 30-tych XX w. przez Borysa i Nauma Eitingonów. Cały zespół fabryczny przy ul. Targowej 35 reprezentuje ciekawą przedwojenną architekturę modernistyczną, z charakterystyczną żelbetonową konstrukcją oraz okazałymi przeszkleniami elewacji.  Od 2010 r. obiekt ten został poddany rewitalizacji, dzięki której odzyskano w pełni pierwotny charakter fasady.

Wzrastające zainteresowanie projektantów spowodowało, że po raz pierwszy został ogłoszony konkurs na wydarzenia i wystawy Programu Otwartego – wybrane projekty stanowią dodatkowy kontekst dla tematów poruszanych w Programie Głównym, zlokalizowane są jednak w innych przestrzeniach w obrębie całego miasta (galeriach, muzeach, klubach), dzięki czemu design będzie można odnaleźć w całej Łodzi.

Edukreacja – Łódź Design po raz pierwszy stwarza przestrzeń edukacyjnej zabawy, wychodzi z propozycją programową do najmłodszych odbiorców oraz ich rodziców, stwarzając przestrzeń edukacyjnej zabawy. Rodzice będą mogli spróbować różnorodnych form kreatywnego spędzania czasu z dziećmi lub pozostawić je pod dobrą opieką w czasie zwiedzania wystaw.

Wykłady – po raz pierwszy także wykłady podzielone zostaną na bloki tematyczne, które mają stworzyć komentarz do prezentowanych wystaw.

Cado na Łódź Design Festival 2011

Cado na Łódź Design Festival 2011

Comments are closed.


All content © Copyright 2019 by Cado.pl.
Subscribe to RSS Feed – Posts or just Comments

Powered by WordPress
Designed by Graph Paper Press